Atliekamas ekspres būdu laukuose.

Rezultatai pateikiami per 40 min.

Jūs galėsite nustatyti  kaip vystosi augalo šaknys, palyginti kaip skirtingi produktai įtakoja šaknų augimą ir vystymąsi.

Šiuo metu rinkoje siūloma didelė įvairovė augalų apsaugos produktų. Nors kiekviena įmonė giria savo atstovaujamą produktą, žemdirbys  gali pats stebėti kaip vieno ar kito produkto panaudojimas veikia augalo šaknų vystymąsi.

Šaknų ir šakniaplaukių ilgis labai svarbus augalo būklei ir būsimam derliui. Dažnai šakniaplaukių plika akimi nematome, pavyzdžiui  žieminiai kviečiai per vegetaciją užaugina 25 km ilgio šaknis, o išrovę augalą mes matome tik  labai mažą šaknų dalį, kuriomis augalas daugiau laikosi dirvožemyje, o ne maitinasi. Didžiausią vaidmenį augalų mityboje per šaknis atlieka būtent šakniaplaukiai, kurie raunant augalą pasilieka dirvožemyje, todėl šaknis vertinti išrovus yra ne visai teisinga.

Atliekant matavimus  šaknų skeneriu, galime tiksliai išmatuoti ne tik šaknų, bet ir šakniaplaukių ilgį, galima įvertinti kaip pasikeitė viso šaknyno masė.

Tyrimo būdas:

Tyrimas atliekamas šaknų skeneriu, kuris nustato šaknų aktyvumą ir būklę. Šaknų skeneris, nedarydamos žalos augalui, fiksuoja didelės raiškos augalo šaknų sistemos vystymosi ir funkcionavimo skaitmeninius vaizdus. Tai leidžia stebėti, kaip šaknys auga ir vystosi per tam tikrą laiko tarpą ar panaudojus vieną ar kitą augalų apsaugos priemonę.

Nuskenavus augalų šaknis, duomenys apdorojami specialia programa, tuomet  apskaičiuojamas šaknų skaičius, bendras šaknų ilgis, bendras šaknies plotas, vidutinis šaknų ilgis ir kt. Aukštos kokybės nuotraukose matosi net šakniaplaukiai, todėl  šio skenerio pagalba galime stebėti ne tik augalų antžeminę dalį, bet ir kiekvienos šaknelės vystymąsi bei augimo intensyvumą, o tuo pačiu pritaikyti efektyvias rekomendacijas, siekiant didesnio ir kokybiškesnio derliaus.

Kada šį tyrimą geriausia atlikti?

 

Tyrimas atliekamas nuolat, stebint šaknų vystymosi progresą. Laukuose vamzdžiai įrengiami pavasarį, iškart po sėjos. Laboratorijoje tyrimus atlikinėti galima bet kuriuo metų laiku.

Šaknų vystymosi stebėjimui į dirvą įleidžiamas vamzdis 45-60 ° kampu apie 80 cm gyliu. Skirtingais augalų vystymosi tarpsniais galimi stebėjimai dviejuose dirvos lygiuose : 0-23 ir 23-46 cm gylyje dirvoje.

 

Įrengtas šaknų skeneris:

Ekrane matomas šaknų vaizdas: